ÚVOD REFERENCIE
Každá miestnosť potrebuje osobitný prístup a návrh, aby sme si vytvorili prostredie príjemné a charakteristické. Nie každý sériovo vybraný nábytok sa hodí do každého priestoru a preto si každá miestnosť vyžaduje individuálny prístup, aby z nej vyžarovala naša vlastná osobnosť.
Šatník Vstavaná skriňa Deliaca stena Obývačka Kuchyňa

Kuchyňa - Kuchyňa sa stáva miestom, ktorému sa v súčasnosti pripisuje väčší význam oproti minulosti a preto sa kladie zvýšená pozornosť jej návrhu. Kuchyne sa už nenavrhujú tak masovo ako to bývalo, ale každá jedna sa stáva originálom, aby vyhovovala zvykom a potrebám jednotlivcov.

Pri jej návrhu dnes už zohľadňujeme niekoľko faktorov ako sú: umiestnenie v priestore, štýl, farebnosť, vybavenosť, materiály, spotrebiče ...

To, či bude dispozícia kuchyne otvorená alebo uzavretá, nám ovplyvňuje nielen náš výber, ale aj priestor, do ktorého budeme kuchyňu umiestňovať (veľkosť bytu, či domu, prípadne dispozícia stavby). Kuchyňa vzhľadom na svoju veľkosť a umiestnenie by mala plynulo nadväzovať na ostatok interiéru. Účelom tejto nadväznosti je vytvorenie príjemne pôsobiaceho celku, čo pozitívne ovplyvňuje našu psychiku. Od toho by sa malo odvíjať aj jej štýlové prevedenie, ktoré si zvolíme. Náš výber by preto nemal podliehať úplne módnym trendom, pretože tie sa menia z roka na rok a kuchyňa by nám mala slúžiť dlhšie ako len jeden rok.

Ak máme vybraný štýl (moderná, klasická, vidiecka ....), môžeme si stanoviť materiálové prevedenie a súčasne aj jej farebnosť. Materiály by mali zodpovedať štýlu kuchyne a preto si treba dať pozor na ich kombináciu. Dnes je ich ponuka naozaj veľmi široká a stretávame sa tu s materiálmi ako sú napr.: prírodný kameň, umelý kameň, syntetické materiály, masívne drevo, laminátové materiály, dýha, pvc, sklo, akrylátové sklo ... .

Dôležitou, i keď skrytou súčasťou , na ktorú by sme nemali zabudnúť, je vnútorné vybavenie skriniek. Ide o rôzne výsuvy šuplíkov , drôtené koše, potravinové skrine, rohové systémy, kovanie horných skriniek, odpadkové koše, ... .

S takýmto vybavením je aj vidiecky vypadajúca kuchyňa veľmi moderným a šikovným pomocníkom pri príprave jedál a pokrmov. K tomuto všetkému však musíme rátať aj s výberom kvalitných spotrebičov, či už vstavené alebo voľne stojace.

Všetko toto ovplyvňuje celkovú cenu a dizajn kuchyne, a preto je dnes už pomaly nutnosťou mať kvalitne vypracovaný plán (projekt) v spolupráci s odborníkom, ktorý zohľadní aj Vaše potreby a kritériá, aby ste neplatili za niečo, čo nepotrebujete, ale je to aktuálny hit.